Çocuk Düşürme Yolları, Bebek Nasıl Düşürülür? Evde Düşük Yapma

Hamilelik planlanıldığı zaman çok heyecan verici bir durumdur. Aksi ise insanı korkutabilir. Birçok kez kaza ile oluşan hamilelikler de meydana gelir ve çiftler akıl sağlığı hastalıkları, plansız oluşan hamilelik ve anormal bebekler yüzünden bu bebeği istemezler.

Sual: Kürtaj yaptırmak istiyorum, dinimizde kürtaj olmak caiz mi?

CEVAP

Türkiye Gazetesi yazarlarından İlahiyatçı Osman Ünlü Hoca’nın cevabı: (Yüz yirmi günden önce, dînini öğretememek, terbiye edememek niyyeti ile müdâhale câizdir.) Siz de bu niyette olmalısınız, başka sebepleri karıştırmamalısınız.

Susam Tohumları
Bir avuç susam tohumunu bir gece boyunca suyun içinde bekletin.
Bunları çiğneyin ve aç karnına suyla yutun.
Bunu olumlu sonuç elde edene kadar 2 ila 3 gün boyunca günlük tekrar edin.

Susam tohumları, vitaminlerin ve minerallerin yanında insan sağlığı için doğal yağlar içermektedir. Ancak, hamilelik zamanında çiğ susam tohumu yediğiniz zaman midede ve kolonda tahrişe neden olur ve ayrıca düşüğe de neden olur. Fakat, düşükten dolayı şiddetli sorunlar yaşamamak için hamileliğin 8. Haftasından önce bu yöntemi uygulamalısınız. Susam tohumları 1 ay önceden kürtaj için en güvenli doğal yöntemlerden birisidir. Bunların kürtajın neden olduğu kadar olumsuz yan etkileri yoktur. Ancak, aşırı tüketilmemesi önerilir.

Tarçın
Bir bardak ılık suya 2 tatlı kaşığı tarçın tozu karıştırın.
1 tatlı kaşığı saf bal ekleyin. Günde 2 kez bu karışımı için.
Sonuç alıncaya kadar ya da 1 hafta boyunca bu yöntemi devam ettirin.
Ayrıca yemeklerinize de ekleyebilirsiniz.

Tarçın dünyadaki birçok mutfakta kullanılan ve birçok yemeğe eklenilen aromatik bir baharattır. Küçük miktardaki tarçın yemeğe tat vermek için kullanılırken, fazla miktardaki tarçın düzenli olarak alındığında düşüğe neden olabilir. Tadı ve aroması tüketilmesi için çok yoğun olduğundan dolayı, birisi kapsül şeklinde almayı tercih ederken, öteki yüksek miktarda tarçın almayı tercih edebilir. Bu baharat, düşüğün en iyi doğal yöntemlerden birisidir.

Tüketilen tarçının yan etkisi erken doğuma neden olurken, bazı durumlarda tarçının büyük miktarlarda alınmasının amacı kürtaj olmasını sağlamaktır. Fakat tarçın insan vücudunda toksin birikmesine neden olabilir.

Maydanoz
Taze bir tutam maydanoz alın. Yıkayın ve küçük parçacıklar halinde kesin.
Çiğ maydanozu yiyin. Aç karnına yediğinizden de emin olun.

Maydanoz birçok tıbbi özellikleri olan doğal bir bitkidir. Ayrıca maydanoz ile evde güvenli bir şekilde düşük yapabilirsiniz. Çiğ maydanoz yemek, rahmin kasılmasına neden olur ve rahim ağzının açılmasına neden olur. Böylece kürtaj hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.Maydanoz, evde nasıl kolayca kürtaj olabilirim sorusuna en güzel cevabı veren doğal ev tedavi yöntemlerinden birisidir.

Maydanozun, kötü yan etkileri yoktur ve ölçülü miktarlarda tüketildiği zaman güvenlidir. Ancak, bazı insanlar için alerjiye neden olabilir ve fazla miktarda tüketilmesi böbrek ve karaciğer problemlerine, kansızlığa neden olabilir.

Siyah Kohoş & Kırmızı Kohoş
Bir tencerede 1 tatlı kaşığı siyah kohoş tozu eklenilmiş bir bardak suyu kaynatın. 10 dakika demlensin. Süzün ve aç karnına bu çayı için.
1 gün sonra 1 tatlı kaşığı kırmızı kohoş tozu alın.
Bir tencerede 1 tatlı kaşığı kırmızı kohoş tozu eklenilmiş 1 bardak suyu kaynatın. Süzün ve aç karnına bu çayı için.

Yerli Amerikalılar birçok adet kramplarının ve menopozla ilgili diğer belirtilerin tedavisinde siyah kohoş kökü (Cimicifuga Racemosa, karayılan otu) kullanırlar. Ani ateş basmasının, ruh halinde ani değişmelerin ve menopozla ilgili diğer rahatsız edici durumların tedavisinde oldukça kullanışlıdır. Ancak, hamile bir kadının bu bitkiyi tüketmesi rahimde kasılmalara neden olur ve kürtaj başlar. Takibinde alınan kırmızı kohoş kökünün tozu da kürtajın güvenli bir şekilde başlamasına neden olur. Siyah ve kırmızı kohoş tozları birlikte kürtajın doğal yöntemlerinden birisidir.

Siyah kohoşun herhangi kötü yan etkileri olmamasına rağmen, anormal kalp atışları, vajinal hassaslık, kanama ve kan pıhtısı ve göğüste rahatsızlığa neden olabilir. Bu yüzden, şifacının ya da bitki uzmanının danışmanlığında alınmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ananas Suyu
Olgun bir ananas alın. Yıkayın, soyun ve küçük küpler halinde doğrayın.
Suyunu sıkın ve aç karnına bunu için.
1 hafta boyunca günde 2 kez bunu tekrarlayın.

Ananas, kürtajın güvenli bir şekilde uygulanması için harika doğal bir yöntemdir. Bu, C vitaminin yanı sıra erken doğumun başlamasına, kürtajın oluşmasına ve rahimi etkileyecek diğer belirli kimyasallar ve enzimlerle yüklüdür. Ananas sitrik asit ve malik asit içerir ve fazla miktarlarda yenildiği zaman, düşüğe neden olur. Doğal ve güvenli bir kürtajın oluşması için seçimlerin en çok tercih edilenidir. Ananas suyu, evde kürtajın oluşması için en kolay ve en iyi doğal yöntemlerden bir tanesidir. Ananas herhangi yan etkiye neden olmazken, ham ya da olgun bir kısım ananas yemek, mide bulantısına, kusmaya ve ciltte döküntülere neden olmaktadır.

Sıcak Su Kullanılarak Yapılan Kürtaj İçin Doğal Yöntem

Düzenli sıcak duş yapmak, bebeğini kürtaj yaptırmak isteyen bayanlara yardımcı olan bir diğer doğal yöntemdir. Bu bitkilerin ya da burada bahsedilen doğal ürünlerin alımıyla birleştirilmelidir. Kürtajın güvenli bir şekilde olmasına yardımcı olacaktır.

Kürtajdan Sonra Yapılacak Egzersizler

Genellikle doktorlar tarafından hamile bayanlara fiziksel aktivitelerde bulunmamak ya da ağırlık kaldırmamak ya da bunun gibi şeylerin yapılmamasını duyabilirsiniz. Bu yüzden doğal yöntemlerle kürtaj yapmak için bunun tamamıyla tersini uygulamalısınız.Başarılı kürtaj sürecin iyileştirilmesi için, sıkı egzersizlere katılmanız ve bazen de altkarnınızı yumruklamanız gerekmektedir. Doğal kürtaj olmak istiyorsanız merdiven çıkmanın da çok etkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, gerekli bütün şeyleri içeren sıkı bir diyete ihtiyacınız olacaktır.