Evde Keratin Bakımı Yapanların Yorumları Ve Önerileri

Keratin, saçların yapısını oluşturan ana bileşenlerden biridir ve pek çok faydası vardır. Yıpranmış saçların tedavisinde keratin bakımı son derece hızlı ve güçlü bir çözüm sağlamaktadır. kuaföre gitmek yerine keratin bakımını evinizde yapmanız hem bütçenizi zorlamayacaktır hem de zamandan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır. Fakat doğru ve kaliteli ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Evde Keratin Bakım Yaptıranların Yorumları

Ben keratin bakımını evde kendim yapmayı düşünüyordum. Saçları düzleştirse de bir müddet geçince etkisini yitirdiğini, saçları eskisinden de vahim bir duruma getirdiğini söylüyorlardı. Bu sebeple bir türlü cesaretimi toplayamıyordum. Nihayet önyargımı aştım ve evde keratin bakımı uyguladım. Saçlarımdaki hafif dereceli yanıklardan ve aşırı yıpranmalardan şikayetçiydim. Artık hepsi kayboldu. Capcanlı, pırıl pırıl ve muhteşem görünüyorlar. Herkese öneriyorum.

Ben magazin dergilerinin birinde görmüştüm; Ajda Pekkan saçına sık sık röfle yaptırıyormuş. Bundan dolayı saçında incelme ve yıpranma meydana gelmiş. Lakin her seferinde özel bir kuaförde çok pahalı keratin bakımları yaptırmaya devam ediyormuş. Böylece saçı yeniden eski sağlığını geri kazanmış. Ben de paraya kıyıp bir kez keratin bakımı almıştım, sonucundan oldukça memnun kalmıştım. Saçlarım daha çabuk uzamaya başladı ve yıpranması da tamamen durdu. ombre yüzünden saçlarımda yanıklar oluşmuştu. Ama keratin bakımı sayesinde saçlarım resmen kendine geldi. Hem de kuaföre gitmeden evde kendi başıma uyguladım, hiç de zorlanmadım. Saçınızı devamlı açık sarı renklere boyatıyorsanız keratin bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Ne yazık ki fiyatı cep yakıyor, başka da bir dezavantajı yok.

Evimde keratin bakımımı kendi kendime uyguluyorum. Eskiden kuaförde yaptırsam da onların kullandığı malzemelerin doğal olmadığını öğrendim. Üstelik kuaförde yapılan saç bakımının belirli aralıklarla tekrarlanması gerekiyormuş, aksi takdirde saçların durumu daha kötüye gidiyormuş. Bunu bizzat yaşadım zira kuaförde keratin bakımı yaptırmamın üzerinden 3 ay geçmişti ki saçlarım öncekine nazaran daha feci görünmeye başladı. Bu nedenle doğal keratin seti kullanmam gerektiğine karar verdim ve araştırarak keratin seti aldım. Zaten ilk kullanımda kendini belli etti ancak ben seti kullandıktan sonra 4 ay kadar ara verdim. Saçlarımda hiçbir sorun ortaya çıkmadı, uzun süre dayanabiliyor. Öteki ürün gibi değil, saçlarımı daha da beter bir hale getirmedi. O gün bu gündür keratin ürünlerinden hiç vazgeçmedim. Keratin şampuanından keratin saç bakımına kadar her ürünü gönül rahatlığıyla kullanıyorum.

Ben saçlarım bakımlı olsun ve düzleşebilsin diye evde keratin bakımı yapmıştım. Bir arkadaşım da hem kendisine hem de annesine uygulamıştı. Annesinin saçlarını tamamen düzleştirdiğini söylemişti. Bu da beni motive etti ve alıp kullandım. Gerçi daha evvel bakım amacıyla yine keratin kullandığım olmuştu fakat bu yaptığım yalnızca bir süre fön tutarak kafamı sarmak ve ve beklemekten ibaretti. Bu defa kayınvalidem ile denemeye koyulduk. İlk olarak ürünü saçıma uyguladım ve bir süre bekledim. Ardından fön ile kurutmaya çalışsam da hiçbir şekilde kurutamadım. Bunun üzerine düzleştiriciye geçerek bir de onunla kurutmayı denedim. Yine olmadı ve saçımda yağlı gibi kaldı. Üç gün kesinlikle yıkamamak ve düzleştirmek lazımmış, arkadaşım öyle dedi ve internette de böyle yazıyordu. Fakat kafam feci derecede yandığı ve saç derimde dayanılmaz bir ağrı oluştuğu için bekleyemedim ve ikinci gün yıkamak zorunda kaldım. Üstelik keratin bakımı uygularken adeta gözlerim ve ciğerlerim kavrulmuştu, onu saymıyorum bile. Hem bütün kapılar hem de vantilatör açık olmasına rağmen maalesef bu durumu yaşadım. Şimdi siz tüm bu anlattıklarıma göre berbat bir sonuç çıktığını tahmin ediyorsunuzdur. İnanamayacaksınız fakat bomba gibi bir sonuca ulaştım. Aslında çok tuhaf bir saç yapısına sahiptim; kıvırcık deseniz değil, dalgalı deseniz o da değil. Bilhassa ön taraflarını düzeltmeden dışarı çıkamıyordum. Halbuki keratin bakımından sonra saçlarım eski güzelliğine kavuştu. Bu bakım saç dalgalarını şekillendiriyor. Saçlarıma ekstra bir şey yapmadan dışarı çıkmak mükemmel bir duygu. 2 hafta önce uygulamıştım ve tesiri tam gaz sürüyor. Keşke hep devam etse. Tabii ben bu işlemin doğru olup olmadığından emin değilim. Ben denemek istedim ve yanlış olsa bile neticesi hakikaten şahane.

Selam kızlar, ben senede 1-2 sefer evde keratin bakımı yapıyorum. Gayet memnun olduğumu söylemeliyim. Yalnız güvenilirliğinden emin olmadığınız markaların ürünlerini almayın. Etraflıca araştırarak almanız gerekir çünkü güzel bir sonuç elde edebilmeniz için kaliteli bir markaya ihtiyacınız vardır. Keratin, saçlara bakım yapıyor, daha iyi ve düz görünmesini sağlıyor.