Kızlık Zarı Dikiminin Garantisi Var Mıdır?

Garantili Kızlık Zarı Dikimi Mümkün mü?

Kızlık zarı dikimi sonucu, kızlık zarının ilişki esnasında kanayıp kanamayacağı tamamen yapılan kızlık zarı dikimine ve doktorun tecrübesine bağlıdır. Çift kat mikro cerrahi ile flep tekniği kanama ihtimalinin en yüksek olduğu teknik olarak bilinir.

Kızlık zarı dikimi araştıran genç hanımların en önemli ve en kritik sorusu kızlık zarı dikiminin garantisi var mıdır? O gece bir sorun yaşar mıyım? Ya olmazsa, ya kanamazsa ben ne yaparım? İşte bu yazıda bu işlemi yaptıran hastalarımızın endişelerini gidermeye yönelik açıklamalar yapmaya gayret edeceğim.

Kızlık Zarı Dikiminin Garantisi Var Mıdır?

Tüm kızlık zarlarının %20-30’u esnek yapıda, duhula müsait dediğimiz tarzda kanamayan kızlık zarları olabilmektedir. Flep tekniği ile garantili kızlık zarı dikimi mümkün hale getirilir.

Kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı yani hymen vajina girişinden kişiden kişiye değişmekle birlikte 1,5-2 cm içeride mukoza yapısında ince, yer yer damarlı bir katlanıdır.

Kızlık zarı dikimi nedir? çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı dikiminde iki çeşit vardır. Flep yöntemi de denilen kişi ilk ilişkiye girene dek kalıcılığı süren tip, geçici denilen planlanan ilişkiden en geç 1 hafta içinde uygulanan tip. Kızlık zarı dikimi esasında estetik bir operasyondur ve hymenoplasti operasyonu olarak geçer jinekolojik operasyon presedürlerinde yasal bir işlemdir, yasak değildir.

Kızlık zarı dikimini yaptırarak suç işlemiş olmuyorsunuz. 18 yaşını dolduran her hanım kendi isteği ile bu işlemi yaptırabilir. 18 yaşın altı ise (15 yaşa kadar) aile büyüklerinin onayını getirecektir.

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Evet kızlık zarı dikimi mümkündür ve en çok yaptığımız işlemlerden biridir. Herhangi bir travma (penis, yabancı cisim girmesi) girmesi ile bütünlüğü bozulduğunda cerrahi onarımı mümkündür.

Birden çok ilişki sonrası kızlık zarı dikimi yapılır mı?

Kızlık zarı dikimi için tek bir kez ilişki veya yıllar süren cinsel hayat, hatta ve hatta doğum yapmış olmak gibi detayların çok bir önemi yoktur. Bu bilgi sadece teknik olarak işlemi yapan hekimin hangi tür operasyon yapması gerektiğini belirlemesine yarar. Hiçbir şekilde doğurganlığı etkilemez. İlerleyen yaşantıda cinsel haz almayı etkilemez, vajina ile ilişkisi yoktur ve adet döngüsünü etkilemez.

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Çözüm mü?

Bozulan hymen (kızlık zarı) bütünlüğü cerrahi teknikler kullanılarak ilk ilişkide kanamayı ve darlığı sağlamak mümkün olabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi yaptırdığım anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yaptıran kişilerin en çok merak ettiği diğer bir soru ise kızlık zarımı diktirdiğim anlaşılır mı? sorusudur. Ameliyat yöntemi olarak flep yöntemini kullanıp çok ince dikişler kullandığımız için iz kalma ihtimali oldukça düşük olduğundan işlemin yapıldığı genellikle ortaya çıkmaz ancak dikkatli ve deneyimli bir jinekolog böyle bir işlem yapıldığını ortaya koyabilir.

Dikim sonrası ilk ilişkiyi başarılı şekilde gerçekleştiren hastalarda ilişki sonrası işlemi yapan hekim dahi kişinin böyle bir işlem yaptırdığını anlamaz. İlerleyen yıllarda herhangi bir şekilde karşısına çıkmaz doğumda belli olmaz, herhangi bir muayenede, ulturasonda veya MR, BT görüntüleme yöntemlerinde ortaya çıkmaz. Ayrıca işlem tekrar tekrar yapılabilir bunu için bir kısıtlama yoktur. Kızlık zarı olmayacak kadar dikim yapılmış vakalarda dahi vajinanın duvarından zar elde edilebildiği için defalarca yapılabilir bu işlem.