Bal Köpüğü Saç Rengi Evde En Kolay Nasıl Elde Edilir En Çok Kimlere Yakışır?

Bal köpüğü saç rengi kumral ve sarı saç renginin arasında bir ton rengidir. Bal köpüğü saç renginde sarı renk ağırlığı daha yoğundur. Bal köpüğü, standart sarı renkleri pek sevmeyenler için iyi bir alternatiftir. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen bu renk, saçların daha güzel durmasını sağlamakta, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaktadır. Bundan dolayı kadınlar arasında oldukça popülerdir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bal köpüğü rengini saçınıza uygulamadan önce iyi düşünmeniz gerekir. Zira bu saç renginin size yakışıp yakışmayacağından emin olmanız lazımdır. Eğer bu renge uyum sağlayacak bir ten yapısına sahipseniz, o halde bal köpüğü saç boyası kullanabilirsiniz. Bal köpüğü en çok da buğday tenlilere, beyaz ve soluk tenlilere yakışmaktadır. Elbette bal köpüğü sadece bu kişilere değil, tüm kadınlara hitap eden güzel bir saç rengidir. Bununla beraber saç renginize uyan bir makyaj yaparak herkesin gözlerini kamaştırabilirsiniz.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bal köpüğü saç rengine sahip olmak çok kolay değildir. Eminiz ki bu konuda tecrübeli olanlar da bizimle hemfikirdir. Ancak bildireceğimiz yöntemi uygulayıp evde bal köpüğü saçlara kuaföre gitmeden kavuşabilirsiniz. Bal köpüğü saç rengini elde etmek istiyorsanız, güvenilir bir markanın 1 kutu 8.3 numaralı bal köpüğü saç boyasına ve 1 kutu da 8.0 açık kumral saç rengi saç boyasına sahip olmanız gerekecektir. Ürünleri satın aldıktan sonra öncelikle karıştırmalısınız. İki kutuda yer alan boyaları bir kabın içerisine eşit miktarda ekleyip güzelce karıştırın. Boyamaya başlamadan evvel çok az bir parça boyayı bileğinizde test ederek alerjiniz olup olmadığından emin olun. Cildiniz kızarırsa bu işlemden kaçının. Herhangi bir problem olmadıysa, boya yapmaya saçlarınızın uç kısımlarından başlayabilirsiniz. Diplerine oranla saçların uçları, daha geç açılmaktadır. Bunun için saçları bölümlere ayırmalı ve boyama işlemini ensenizden yukarı doğru uygulamalısınız. Saçın her yerine boya sürüldükten sonra 40 dakika boyunca beklenmeli ve süre dolunca yıkanmalıdır. Saç derisinin boyadan zarar görmesini engellemek için bu uygulama saçlar yağlı iken yapılmalıdır.

Saçlar yıkanırken kullanılan boyanın su ile tamamen akması sağlanmalı ve hiç şampuanlanmadan direkt krem sürülmelidir. Zira pek çok saç boyası, ilk yıkamayla birlikte akmaktadır. Boya işleminden sonraki ilk 2 gün boyunca saçlar kesinlikle şampuanlanmamalıdır. Boyanın saç ile tamamen özdeşleşebilmesi için buna dikkat edilmelidir.

Bal köpüğü saç rengi, zemini koyu olmayan saçlar için uygundur. Örneğin bal köpüğü rengi, kumral ya da açık kumral tonlarla uyumludur. İlk boyama ile beklediğiniz sonuca ulaşamazsanız 2 hafta geçtikten sonra yeniden boya yapmalısınız.