Düşük Yapmak İstiyorum Çocuk Düşürmek İçin Ne Yapılmalı?

Düşük yapmak için doğal yöntemler mi arıyorsunuz? Bu makalemizde kısa sürede düşük yapmanıza yardımcı olacak tarifleri bildireceğiz.

Sual: Kürtaj yaptırmak istiyorum, dinimizde kürtaj olmak caiz mi?

CEVAP

Türkiye Gazetesi yazarlarından İlahiyatçı Osman Ünlü hoca’nın cevabı: (Yüz yirmi günden önce, dînini öğretememek, terbiye edememek niyyeti ile müdâhale câizdir.) Siz de bu niyette olmalısınız, başka sebepleri karıştırmamalısınız.

Aspirin

Genellikle, hamilelik sırasında aspirin kullanımı kesinlikle yasaktır. Bunun sebebi, düşüğe sebep olabilmesidir. Eğer çocuk düşürmek istiyorsanız, aspirin en iyi yöntemdir. Uzmanlar, hamileliğin ilk aşamalarında aspirin tüketmenin, düşük şansını 7 kat arttırdığını bildirmektedir.

Aspirin, başarılı ve sağlıklı hamilelik için çok önemli olan kalın rahim çeperini inceltip, düşüğe sebep olabilir.

Gün içerisinde düzenli aralıklarla 4-10 aspirini, 2-3 gün boyunca tüketin.

Şansı daha da arttırmak için, avokado, maydanoz, zencefil, incir ve kahve gibi besinleri, günlük diyetinize ekleyin.

Tarçın

Tarçın, her mutfakta bulunan en yaygın kullanılan baharatlardan biridir. Tarçın tüketmek, rahimde kasılmayı artırıp, düşüğe sebep olur.Fakat, bu durum yalnızca fazla miktarda tüketildiğinde meydana gelir. Bazı insanlar tarçın yönteminin yanı sıra diğer yöntemleri de beraber deneyip, şanslarını artırmaktadırlar.
3-4 tarçın çubuğunu, ince toz haline gelene kadar blenderdan geçirin.
2 yemek kaşığı tarçın tozunu, bir bardak suya ekleyin.
İyice karıştırın ve hemen için.
Düşük gerçekleşene kadar her gün tekrar edin.

Goji Berry (Kurt üzümü)

Kurt üzümü fazla miktarda C vitamini içerir ve bu düşüğü doğal olarak gerçekleşmesini sağlayabilir. Buna ek olarak, betain de içerir ve bu rahim kasılmalarına neden olan organik bir içeriktir. Bu sayede de düşüğe sebep olabilir.

Genellikle, hamilelik sırasında 10 gram kurt üzümü tüketmek güvenli sayılır. Fakat, daha fazla tüketmek istenen düşüğe sebep olabilir. Ancak bu yöntemi denemeden önce bir doktora danışınız.
Bir avuç dolusu taze veya kuru kurt üzümünü yiyin. Yediğiniz miktarın 10 gramdan fazla olduğuna dikkat edin.
Yedikten hemen sonra bir bardak su için.
Düşük işlemi başlayana dek her gün bu yöntemi tekrar edin.

Not: Kurt üzümü fazla miktarda betain içerir ve bu da kan basıncını yükseltebilir. Bu nedenle, eğer yüksek kan basıncı probleminiz var ise tüketmeyin.

Blue cohosh (Caulophyllum thalictroides, Mavi Kohoş)

Mavi kohoş, güçlü emanagog özelliklere sahip bir bitkidir. Oksitosin ve caulosaponin adı verilen iki ana bileşeni, rahmin kasılmasına neden olur. Bazı gebeler bu bitkiyi, doğumu hızlandırmak ve acıyı azaltmak için kullanmaktadır.

Ayrıca östrojenik bir bitkidir ve vücuttaki östrojen seviyelerini yükselterek, düşüğe neden olabilir. Bu yöntem, hamileliğin ilk aşamalarında hamileliğe son vermek için kullanılabilir.
1 bardak suyu, ılık sıcaklığa getirin.
İçerisine kurutulmuş mavi kohoş kökü ekleyin ve 20-30 dakika demlenmesini bekleyin.
Ateşten alın ve biraz soğumasını bekledikten sonra için.
Bu yöntemi günde 3-4 kez tekrar edin.

Maydanoz

Eğer hamileliğinizi sonlandırmak istiyorsanız, maydanoz en iyi seçimlerden biridir. Maydanoz, uçucu yağ ve C vitamini bakımından zengindir. Uçucu yağlar, rahim sistemini tetikleyerek, üreme sistemine ve servikse kan akışı sağlar. Bu da regl görmeye neden olur ve serviksi incelterek, rahim çeperini inceltir. Bunun yanı sıra, C vitamini de östrojen seviyelerini yükseltip, projesteron seviyelerini düşürerek, hamileliği kısıtlar.
Bir avuç dolusu maydanozu yıkayın ve temizleyin.
Bir bardak su içerisinde blenderdan geçirin.
Bu suyu hemen için.
Günde 2-3 defa bu yöntemi uygulayarak, düşüğe neden olabilirsiniz.

Alternatif Yöntem: Eğer maydanoz suyunun tadını sevmiyorsanız, maydanoz çayı yaparak da hamileliğe son verebilirsiniz. 1 yemek kaşığı maydanoz yaprağını (kuru veya taze) bir bardak sıcak suya koyun. Üzerini kapatıp 7-10 dakika demlenmeye bırakın. Süzün ve bu çayı için.Aynı yöntemi günde 2-3 gün boyunca 3-4 gün boyunca uygulayın.

Dong Quai (Çin Melekotu)

Çin melektou, doğal düşük yapmak için kullanılan bir bitkidir. Rahim duvarı kasılmalarını sağlayarak, adeti tetikler. Doktor tarafından yazılan düşük hapları ile aynı işlevi görür. Bu yöntem yalnızca hamileliğiniz 4 haftalıktan az ise işe yarar.
Bir bardak suyu kaynama noktasına getirin ve ateşten alın..
Suyun biraz soğumasını bekleyin.
1 yemek kaşığı çin melekotunu bu suya ekleyin ve iyice karıştırın.
Bu suyu günde 3-4 defa tüketin.

Papatya Çayı

Normalde papatya çayının çok fazla faydaları olsa da, fazla miktarda tüketmek düşüğe neden olabilir. Papatya çayı, rahim kasılmalarına neden olup, fetüsü vücuttan atmaya yardımcı olur.
Bir bardak sıcak suya, 2-3 tatlı kaşığı kuru papatya ekleyin.
Üzerini kapatıp, 3-5 dakika demlenmeye bırakın.
Çayı süzüp, için.
Bu yöntemi günde 3-4 defa uygulayın.

Yeşil Papaya

Ham papaya, yüksek miktarda lateks içerir ve bu sütsü sıvı, kasılmalara neden olarak, düşüğe yol açar. Buna ek olarak, çok zengin C vitamini içeriğine sahiptir ve bu da adet görmeye neden olur. Bir uzman bakış açısından, papaya, düşüğe neden olan papain içerir. Orta boyutta bir ham papaya, 2 bardak su ve tat katmak için biraz tuza ihtiyacınız olacaktır.
Ham papayayı alıp, kabuğunu soyun.
Ortadan ikiye bölün ve bir kaşık yardımıyla, çekirdeklerini çıkartın.
Daha sonra papayayı, 1cmlik küçük küplere kesin.
2 bardak suyu bir tavaya dökün ve papaya küplerini ve biraz tuzu bu suya ekleyin.
Papayayı, orta ateşte 10-15 dakika boyunca biraz kaynatın.
Papayanız yemeye hazırdır. İsterseniz içerisine biraz limon suyu ve bir tutam karabiber ekleyebilirsiniz.
Düşük gerçekleşene kadar papayayı, sabahları ve yemeklerinizin arasında tüketin.