Hamile Kalmamak İçin Doğal Korunma Yöntemleri

Çocuklar herkes tarafından sevilir fakat ebeveynler doğru zamanda çocuk sahibi olmak ister. Çocukla geçen bir yaşam çok güzel bir dönemdir ve iki insanda çocuk için hazır olduğunda bu gerçekleştirilmelidir. İstenmeyen hamilelikten kaçınmak için, çoğu kadın, doğum kontrol hapları kullanmaktadır. Bu hapların uzun vadede kötü etkileri olabilir. Doğum kontrol hapı kullanmanızı gerek kalmadan doğum kontrolü için çeşitli doğal yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemler yumurtlamayı önler ya gebe kalmanın önüne geçerler. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak, hiç endişe duymadan cinsel yaşantınızı yaşayabilirsiniz.

Not: Eğer hamileyseniz, aşağıdaki yöntemleri kullanmayınız. Bu, düşüğe neden olabilir.

Kuru İncir

Cinsel ilişkiden sonra kuru incir yemek, doğum kontrolü sağlar. Bu çok popüler ve en iyi yöntemdir. Her gün 2-3 kuru incir tüketin. Bu ayrıca kan dolaşımını da düzenler. Fakat daha fazlasını tüketmeniz mideyi etkileyebileceğinden dolayı tüketmeyiniz.

Zencefil Kökü

Çok yaygın bir mutfak malzemesi olan zencefil de istenmeyen hamileliği önleyebilir. Adet kanamasını tetikler. Zencefili yıkayın, rendeleyin ve bir bardak kaynar suyun içine ekleyin. Bir müddet kaynattıktan sonra 5 dakika demlenmeye bırakın. Sıvıyı süzün ve sıcakken için. Günde 2 bardak zencefil suyu için.

Maydanoz

Bu bitki çok yaygındır ve hamileliği önlemek için çok etkilidir. Apiol ve myristicin aktif bileşenleri, rahim kasılmalarına neden olur ve adet dönemini hızlandırarak, hamilelik şansını ortadan kaldırır. Birkaç dal taze maydanoz alın. 2 bardak su içerisine ekleyin ve kaynama noktasına getirin. Su yarıya inene kadar kaynatın. Süzün ve bu çayı için.

Kayısı

Kuru kayısılar da hamileliği önler. 100 gram kuru kayısı, 2 yemek kaşığı bal ve suyu karıştırın. Bu karışımı yaklaşık yarım saat kaynatın ve 1 bardak tüketin. Doğumu kontrol eder ve ayrıca aşırı kanamayı önler. Hemen cinsel ilişkiden sonra tüketin. Bu, fetüsün birleşmesini önleyecektir.

Mavi Kohoş (Blue Cohos)

Mavi kohoş, rahim kasıcı içerikler bulundurur ve güzel bir doğum kontrol yöntemidir. Bu bitkiyi aktardan alabilirsiniz. 1 litre suyu kaynatın. İçerisine 1 yemek kaşığı mavi kohoş ekleyin. 5 dakika demlenmeye bırakın. Adetiniz başlayana kadar günde 3 defa yavaş yavaş bu çayı için.

Papaya

Papaya, hamileliği önler. Hemen cinsel ilişkiden sonra tüketmek, hamileliği önlemeye yardımcı olur. 3-4 gün boyunca günde en az 2 defa tüketmelisiniz. Eğer hamile olduysanız bu meyveyi tüketmeyiniz.

Tarçın

Tarçın uzun süre boyunca tüketildiği zaman, doğum kontrol yöntemi olabilir. Rahmi sıkıştırarak, düşüğe de neden olabilir. Fakat bu yöntemi uygulamaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bu yöntem, bütün dünyada kadınlar tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntemdir.

Geri Çekilme Yöntemi

Bu yöntem, erkeklerde ve kadınlarda biraz çaba gerektirir. Bu yöntemde, boşalmadan hemen önce penis, vajinadan dışarı çıkartılır. Bu sayede, erkek, kadının içine boşalmaz, spermler de vajinanın derinlerine gitmeyip, yumurtaları döllemez. Fakat bu yöntem biraz pratik gerektirir çünkü orgazm sırasında kontrol etmek kolay değildir. Fakat, korunmadan hiçbir şeyin güvenli olmadığı bilinmektedir. Kadının içinden çıkmadan önce kadının içerisine zevk suyu salınması durumunda da hamilelik ihtimali bir nebze daha artar.

Prezervatif Kullanın

İstenmeyen hamileliği önlemek için uygulanabilecek en kolay ve hazırda bulunan yöntem budur. Prezervatifler, ince lateks plastikten üretilmişlerdir ve erekte olmuş penisin üzerine geçirilirler. Cinsel ilişki sırasında penisi saran prezervatif, boşalma sırasında çıkan spermleri içerisinde tutup, vajinaya girmesini engeller.

C Vitamini

Saf C vitamini tüketin. Tamamen saf olmalıdır. 1500mg’lık C vitamini tüketin. 1500 mg’lık C vitamini eczaneden alınabilir. Bu, doğumu kontrol edecektir. Günde 2 defa tüketin. Cinsel ilişki sonrasında 3 gün boyunca kullanın. Eğer adetiniz 1-2 gün geciktiyse, 5 gün boyunca, 3000ml tüketin. Eğer hamilelik sonucunuz pozitif çıktıysa kullanmayı bırakın. Düşüğe sebep olabilir ve sizi de tehlikeli bir duruma sokabilir.. Bu, doğum kontrolü için en iyi ve en etkili yöntemdir. C vitamini, cilt parlaklığı sağlar ve ağrıyı önler. İnsanlar, sağlıklı bir vücut için vitamin takviyesi almaktadırlar.

Doğum Kontrol Hapı Kullanın

Bu haplar, hamilelik ihtimalini ciddi miktarda düşürürler. Bu haplar birçok şekilde işlev görürler ve vücuttaki hormonları taklit ederler. Yumurtalıktan yumurta salgılanmasını önler ve servikal mukusu kalınlaştırarak, spermin dölyatağına girmesini önlerler.

Ertesi Gün Hapı

Bu haplar, istenmeyen hamileliği, yanlışlıkla oluşabilecek hatalara karşı korur. Fakat, korunmadan yapılan seks sonrasında bu hapların en fazla 48-72 saat içerisinde tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.