Kızıl Saç Kimlere Yakışır Hangi Tene Gider?

Kızıl saç, baştan çıkarıcı görünmenin etkili bir yoludur. Nitekim kızıl saç renginin diğer saç renklerinden daha iddialı olduğu aşikardır. Kadınlar arasında çok rağbet gören bu saç rengi, her zaman kendinden söz ettirmektedir.

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Çilli bir yüze ve açık veya pembeye yakın cilt rengine sahip olan kadınlara kızıl saç son derece yakışmaktadır. Açık tenli iseniz kızıl saç rengini tercih etmeniz doğru olacaktır. Kızılın bütün tonları sizin için uygundur. Daha canlı ve enerjik görünmek istiyorsanız kızıl renk bunu fazlasıyla başaracaktır. Bu rengin size cazibeli bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Kızıl saç bilhassa renkli gözlü ve beyaz tenli kadınlarda çok güzel durmaktadır. Bu muhteşem renk açık tenli bayanlarda oldukça hoş ve iddialı görünmektedir. Renkli gözler kızıl renk ile kusursuz bir uyum sergilemektedir. Bu saç rengi çok etkileyici bir renk olduğundan, makyaj yapmaya bile ihtiyaç bırakmadığı söylenebilir. Kızıl saç rengi ile hiç makyaj yapmadan doğal güzelliği yakalamak mümkündür. Eğer yine de makyaj yapacaksanız aşırıya kaçmadan makyaj yapmanız önerilir. Hafif bir makyaj için allık ve far kullanılabilir.

Beyaz tenli olanların tercih edebileceği en mükemmel saç rengi koyu kızıl renktir. Gözleri kamaştıran bu görüntü herkesin beğenisini kazanmaktadır. Bu uyumu elde etmenin yolu ise ton seçimini doğru yapmaktan geçmektedir. Birbirinden farklı pek çok ton mevcuttur. Renkten ziyade ara tonu belirlemek daha önemlidir.

Kızıl Saça Bakım Yapmak İçin Öneriler

Kızıl saç renginin çok hoş bir görünümü vardır. Fakat maalesef kısa zamanda saçlardan aktığı da bir gerçektir. Bundan dolayı kızıl saçların bakımında çok dikkatli olunmalı ve bakımı kesinlikle aksatılmamalıdır.

Doğru şampuan seçimi, kızıl saç bakımının ilk adımıdır. Kızıl saçlar için üretilmiş olan ve renk koruyucu özelliğe sahip şampuanların kullanılması gerekir. Ayrıca boyalı saçlara yönelik saç kremleri satın alınmalı ve şampuanın ardından muhakkak saç kremi de kullanılmalıdır. Saçları her yıkayışta saç kremi kullanmak faydalı olacaktır. Zira boyayı uzun süre kullanmanız ve saçlarınızın daha parlak görünmesi buna bağlıdır.

Kızıl saç boyasının en büyük dezavantajı devamlı akmasıdır. Kızıl saçlara özgü üretilen şampuanları tercih etmek, boyanın akmasını azaltacaktır. Bu sayede saç renginizin tonu uzun müddet zarar görmeyecektir.

Bakım ürünlerine ek olarak, kızıl saçlı bayanları ilgilendiren çok önemli başka püf noktalar da vardır. Bu hususların birincisi, saçların çok fazla yıkanmaması gerektiğidir. Zira kızıl renk saç boyası kolaylıkla akan bir boya olduğundan, yıkanması da bu durumu tetikleyecektir. Bu yüzden kızıl saçlı bayanların saçlarını 3 günde bir yıkaması tavsiye edilir.

Her hafta 1-2 defa saç maskesi yapmanız önerilir. Haftada bir kez uygulanan saç maskesiyle saçlarınız nem ihtiyacını giderecektir.