Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır Hangi Tene Gider?

Kumral saç rengi, doğal görünümü sebebiyle kadınlar arasında oldukça yaygındır. Kumral saç rengi bana yakışır mı? diye düşünüyorsanız, makalemizdeki bilgiler bu sorunuza cevap olacaktır.

Kumral Saç Kimlere Yakışır?

Saç boyamak, biz kadınların en sevdiği şeylerden biridir. Tarzımızı değiştirmek istediğimizde saçlarımızı boyatırız.

Çünkü başka renkler kullanmak hayatımıza yenilik getirir ve bizi sıradanlıktan kurtarır. Kadınların bazıları sarı, kızıl ve siyah gibi renkleri tercih etmektedirler fakat bu renkler biraz risklidir. Kahverengi ve kumral tonları ise herkese yakıştığından son derece popüler renkler arasındadırlar. İşte 2020 yılının trendlerinden biri de kumral saç rengidir. Kataloglarda kendine yer bulan kumral saç rengi, her yaştan bütün bayanlara hitap etmektedir ve hiçbir risk taşımamaktadır.

Kumral saç renginin kimlere yakıştığı sıklıkla sorulmaktadır. Bunun kısa cevabı; kumral saç rengi ile tüm cilt tonlarının uyumlu olduğudur.

En sevilen saç renklerinin başında kumral saç rengi gelmektedir. Gerek beyaz tenli, gerek sarışın, gerekse de esmer kadınlar bu rengi gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Zira her ten rengine uyan kumral saç rengi, istediğiniz doğal ve güzel görünümü sunacaktır.

Neredeyse kumral saç renklerinin yakışmadığı bir ten rengi yoktur. Kadınların gözdesi olan kumral rengin çeşitli değişik tonları bulunmaktadır.

Beyaz tenli olan kadınlara koyu kumral tonlar daha çok yakışmaktadır, esmer ten yapısına sahip kadınlar ise açık kumral saç renkleriyle güzelliğini ve şıklığını tamamlayabilirler.

Uzun düz saçlı olanlar açık kumral saç boyası ile saçlarını boyatıp koyu kumral gölgeler attırabilirler. Kıvırcık saçlı kadınların ise koyu kumral saç boyasıyla boyayarak üstüne açık kumral gölgeler attırması önerilir.

Cildinize ışıltılı bir görünüm kazandıracak ve daha canlı gösterecek olan bir renk de karamel kumral saç rengidir. Bu renk her cilt yapısına uysa da, beyaz tenli bayanlarda daha hoş durmaktadır. 2019 yılının trendlerinden olan karamel kumral saç renginin, özellikle gelin adayları tarafından kullanıldığını ve bir hayli beğenildiğini hatırlatalım.

Kumral Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Boyalı saçlar için üretilmiş olan bir şampuan kullanmalısınız. Ancak çok pahalı bir şey almanıza gerek yoktur. Zaten bu ürünlerin ambalajında boyalı saçlar için olduğu yazılıdır. Öte yandan kumral rengine boyatılmış saçlar çok fazla yıkanmamalıdır. Ayrıca yıkama işleminde aşırı sıcak su kullanılmamalı, ılık su ile durulama yapılmalıdır. Böylece boyanın daha kalıcı ve dayanıklı olması sağlanacaktır.

Saç bakım maskeleri: Saç renginizin canlılığını korumak için saç bakım maskesine ihtiyacınız vardır. Bu ürünler saç renginin parlak kalmasını ve boyanın ilk günkü gibi görünmesini sağlar. L’Oréal Paris Elseve Color-Vive saç bakım maskesini kullanmak iyi bir seçimdir. Tabii mutlaka bu markaya bağlı kalmanız şart değildir fakat alacağınız ürünün kalitesinden emin olmanız lazımdır.