Kuaföre Gitmeden Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

En çok rağbet gören saç renklerinden biri de açık kumraldır. Sarı saç rengi kadar yaygın olan bu renk pek çok kişinin ilgisini çekmekte ve açık kumral saçlara sahip olmak isteyenler bunun yollarını araştırmaktadır. Bu saç renginin kadınlar arasında yaygın olmasının sebebi, daha cazibeli bir görünüm katmasıdır. Bundan dolayı açık kumral saç rengi, çoğu kadının favorisi durumundadır.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarınız koyu renkte ise, açık kumral elde edebilmek için saç renginizi açmanız gerekmektedir. Bunu yapmadan boya sürülecek olursa, maalesef açık kumral saç rengi ortaya çıkmayacaktır. Bu yüzden oryal kullanılarak saç renginin açılması önerilir.

Şayet açık saç rengine sahipseniz, saç açıcı kullanmak zorunda değilsiniz. Güvenilir bir markaya ait açık kumral saç rengi boyasını satın alarak kendi kendinize bu renge ulaşmanız mümkündür.

Saçlarınızı tek başınıza boyamak istiyorsanız, marketlerdeki çeşitli açık kumral boyalarından birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerden bazıları şunlardır:
•Loreal inoa 8.1 açık kumral küllü saç boyası
•Garnier doğal açık kumral 8N
•Palette deluxe 8-0 açık kumral
•Palette saç boyası 7-1 küllü kumral
•Loreal excellence kit saç boyası 7.3 kumral dore saç boyası
•Palette doğal renkler 7-5 açık karamel saç boyası

Bu markalar ve numaraları, kumral saç rengi elde etmeyi ve tek başlarına boyamayı isteyenler için yol göstericidir. Koyu saç rengine sahipseniz ve saçlarınızın açık kumral olmasını istiyorsanız, saçlarınızı bir kez açık kumral rengiyle boyayarak bu sonuca ulaşamazsınız. Açık kumral rengini elde edebilmek için saçların birkaç kere boyanması lazımdır. Bu konuda aceleci olunmamalıdır.

Açık Kumral Saç Renginin Avantajları Nelerdir?
•Doğal görünmek isteyenler, açık kumral saç rengini tercih etmektedir.
•Bu renk, saçların daha canlı olmasını sağlamaktadır.
•Açık kumral saç rengi, kare, oval, yuvarlak ve benzeri yüz şekillerinin hepsi ile uyumludur.
•Bunun haricinde açık kumral, ombre saç rengine en iyi giden renktir.

Açık Kumral Saç Rengi Kime Yakışır?

Buğday tenli ya da açık tenli iseniz, açık kumral rengi size fazlasıyla doğal bir görünüm kazandıracaktır. Fakat esmer tenliyseniz açık kumralın yapay bir görüntü oluşturma ihtimali vardır. Öte yandan yüz şekliniz yuvarlak ve gözleriniz de kahverengi ise, açık kumral saç rengini tercih etmeniz doğrudur.

Açık Kumral Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır?

Açık kumral saç rengine sahip olanlar, kuaföre gitmeden de saç bakımını kendileri yapabilirler. Ev yapımı ürünler güvenilir ve doğal olduklarından, daha canlı saçlara sahip olmak için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Örneğin zeytinyağı, saçlar için son derece yararlıdır. Saç kırıklarına karşı koruyucu olan zeytinyağı, kepek sorunundan kurtulmaya yardımcı olur. Öte yandan zeytinyağı, saçların daha parlak ve canlı görünmesinde etkilidir. Faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağını saç bakımında düzenli olarak kullanmak gerekmektedir. Bu noktada ise, zeytinyağı nasıl kullanılmalıdır? sorusu akıllara gelmektedir. Zeytinyağı ile saç bakımı için, bir yemek kaşığı zeytinyağı ocakta biraz ısıtılır. Saç köklerine ılık olarak uygulanır ve ardından saçlar streç film ile sarılır. En az 1 saat boyunca bekletilir ancak 2 saat bekletilmesi daha iyi olacaktır. Sonrasında saçlar iyice durulanır. Bu uygulamaya 2-3 hafta devam edilir.

Böylece saçlarınızda belirgin farklılıklar olacak ve eskisinden de güzel bir görünüme kavuşacaklardır. Bu uygulama, açık kumral renkteki saçlara hem canlılık ve parlaklık kazandıracak, hem de yumuşacık olmalarını sağlayacaktır.