Platin Sarısı Kimlere Yakışır Kimler Platine Boyamalı?

Platin saç rengi, oldukça popüler bir saç rengidir. Platin saç rengi daima rağbet edilen ve sevilen bir saç rengi olduğundan modası hiç geçmemektedir. Uzun yıllardan beri kadınların favorisi olmayı başaran platin saç rengi, giderek daha da yaygınlaşmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise, platin saç renginin göz alıcı ve çekici bir görünüm kazandırmasıdır. Platin saç rengi, öteki saç renklerinden daha etkileyicidir. Bundan dolayı pek çok bayan bu saç rengine ilgi duymaktadır.

Peki platin saç size yakışır mı? İşte cevabı;

Kimler Saçını Platine Boyamalıdır?

Gerek tanınmış isimler, gerekse her yaş grubundan pek çok kadının seçimi platin sarısı saçlardan yana olmaktadır. Ancak saçları platine boyamak ve bu saçların bakımını yapmak biraz meşakkatlidir. Yine de platin saçlar şahane rengiyle ve görenleri kendine hayran bıraktırmasıyla her zaman kadınların en beğendiği saç renklerinin başında gelmektedir. Platin saç renginin kimlere yakışacağı ise merak konusudur. Her şeyden önce platin saç renginin ten rengi ile uyumlu olması lazımdır. Örneğin ten renginiz çok koyu ise, bu ton size kesinlikle yakışmayacaktır. Platin saç rengi beyaz ve buğday tenli kadınlarda çok güzel durmaktadır. Bu saç tonu açık beyaza yakındır. Açık tonların hepsi, açık tenlilere gerçekten çok yakışmaktadır. Platin saç rengi de onlardan biridir. Çok esmer iseniz ya da koyu esmere yakın bir tona sahipseniz, bu ton size iyi gidecektir. Açık bir cilt tonunuz mu var? İşte bu harika! Çünkü platin saç rengi sizin tek kelimeyle mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Sarı saç renklerinin en dikkat çekici olanı platin sarısıdır. Fakat maalesef bu tona sahip olmak sanıldığı gibi kolay değildir. Platin saç renkleri her kadına hitap etmez. Bu tonu kullanmak istiyorsanız karar verirken saçınızın asıl rengini, göz renginizi ve ten renginizi birlikte değerlendirmelisiniz. Renkli gözlere sahip olanlar da platin saç rengini tercih edebilirler, muhteşem görünecektir. Platin saç rengine uyan göz renkleri mavi ve yeşildir. Adeta bu göz renkleri platin rengiyle olağanüstü bir ahenk oluşturur. Yeşil ve mavi göz renkleri ile platin bir araya geldiğinde harikulade bir görünüm ortaya çıkar. Bu doğallık sayesinde gözler hep sizin üzerinizde olacaktır. Lens takarak da bu göz renklerini elde edebilirsiniz. Elbette ki lenslerinizin size yakışması ve uyumlu olması şartıyla kullanabilirsiniz. Yeşil ve mavi lensler platin saç rengiyle kullanılabilir.

Platin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Platin saç rengi elde edebilmek için saçların birçok işlemden geçmesi gerekir. Yapılan uygulama esnasında kullanılan kimyasal maddeler saç pigmentlerinin tahrip olmasına yol açar. Bunun için bilhassa yaz aylarında saç bakımına daha fazla özen gösterilmelidir. Zira sıcaklık ve güneş ışığı gibi faktörler platin saçlara büyük ölçüde zarar verir. Piyasada platin saçlara özgü bakım ürünleri, saç kremleri ve şampuanlar mevcuttur. Bu ürünler saçlarınızın sağlığını ve güzel görünümünü koruyacaktır.