Siyah Saç Kime Yakışır Hangi Tene Siyah Saç Gider?

Siyah saç rengi, kadınların en çok tercih ettiği ve hiçbir zaman popüleritesini yitirmeyen etkileyici bir saç rengidir. Siyah saçlar esrarengiz bir izlenim uyandırmaktadır. Siyah saç rengi oldukça çekici görünmeyi sağlamaktadır.

Bu nedenle pek çok kadın saçlarını siyaha boyamak ister.

Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Siyah saçlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız kullanacağınız boyanın kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olmalısınız. Eğer siyah saçınızı kendiniz boyayacaksanız, içine bir miktar zeytinyağı veya parlatıcı briyantin benzeri bir madde ekleyerek rengin doğallığını ve parlaklığını belirginleştirebilirsiniz.

Saçlarınızı siyaha boyatmayı düşünüyorsanız, sizin için en uygun tona karar vermeniz gerekir. Esasen siyah rengin bütün cilt tonlarına yakıştığı rahatlıkla söylenebilir.

Beyaz tenli olan ve saçını siyaha boyatmak isteyenler hiç vakit kaybetmeyip derhal bir kuaföre gitmelidirler. Gerisini kuaförünüz halledecektir. Mavi siyah diye de adlandırılan gece mavisi saç renginin, beyaz tenlilere çok yakıştığını göz önünde bulundurmalısınız. Zira açık tenli kadınlarda bu saç rengi gerçekten çok güzel görünmektedir.

Siyah saç renginin tüm cilt yapıları ile uyumlu olduğunu ifade etmiştik. Tabii ki esmer ten de bunlardan biridir. Hatta siyah saçın en fazla yakıştığı kişiler esmer tenlilerdir. Kara kaşların ve kara gözlerin mükemmel birlikteliğine siyah saçların eşlik etmesi gerçekten harika olmaktadır. Siyah saç rengi esmer tenli bayanların bir numaralı tercihidir. Esmer tenliyseniz ve “siyah beni daha fazla kapatır” diye endişe ediyorsanız, saçlarınızın uçlarına doğru değişik renkler ile ombre yapmanız veya aralarına ışıltılar atmanız önerilir.

Koyu gözlü kadınlar arasında yaygın olan siyah saç rengi, renkli gözlü kadınlarda da oldukça hoş görünmektedir. Siyah saçlarınızı kırmızı bir ruj ile tamamlayarak etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Siyah saç rengi beyaz tenlilerin yanı sıra buğday tenlilerin de vazgeçilmezidir. Siyah saçlar buğday ten ile buluştuğunda asil ve doğal bir güzellik ortaya çıkmaktadır. Buğday tenli kadınlar da bu saç rengini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

En İyi Siyah Saç Boya Markaları ve Numaraları

Saçını siyaha boyayacak olanların, boya markaları ve numaraları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Pek çok kişinin kullandığı en tanınmış bazı markalar ve ürünleri şöyledir:
•Schwarzkopf ıgora 1.1 küllü siyah saç boyası
•Syoss amonyaksız 2.10 kahve siyah saç boyası
•Neva color 1.0 siyah saç boyası
•Loreal Excellence crem 2 siyah saç boyası
•Palette kalıcı renkler serisi 1.0 siyah saç boyası
•Syoss 1-1 siyah saç boyası
•Syoss Olea Intense 1-0 yoğun siyah saç boyası
•Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası
•Alix 1.0 siyah saç boyası
•Garnier Olia 1.0 yoğun siyah saç boyası