Genital Bölge Estetikleri Hakkında

Artık kadınların yeni favorisi genital bölge estetikleri oldu. Genital bölge ile ilgili yaşanan tüm sıkıntılardan kurtulmak isteyen kadınlar rotasını estetik girişimlere çeviriyor. Konforlu bir süreç eşliğinde genital bölge estetiklerinden faydalanan kadınların en çok ilgi gösterdiği işlemler ise vajina beyazlatma, vajina gençleştirme ve vajina sıkılaştırma işlemi oluyor.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Son dönemde vajina beyazlatma işleminin bu denli yoğun bir ilgi görmesinin nedeni, bu işlemin bir ameliyat olmamasıdır. Vajina bölgesinde, ciltte meydana gelen kararmayı ortadan kaldıran bu işlem sayesinde estetik açıdan da daha beyaz ve daha güzel görünen bir vajina görüntüsü elde edilebiliyor. Aylar boyunca krem ya da losyon gibi kozmetik ürünler kullanmak yerine sadece bir ya da birkaç seans halinde uygulanan beyazlatma işlemi elbette kadınlar için daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor. Üstelik vajina beyazlatma işlemi cilde ya da vajinaya hiç bir zarar vermiyor. Bu sayede kadınlar herhangi bir endişe duymadan bu estetik girişimlerden istifade edebiliyor.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde vajina beyazlatma işlemi için en çok tercih edilen yöntemde lazer teknolojisi devreye giriyor. Lazerle vajina beyazlatma işleminin hem kısa zamanda tamamlanıyor olması hem de kalıcı bir sonuç elde etmeyi sağlaması önem taşıyor. Vajina bölgesindeki kararma oranına bağlı olarak kaç seans uygulanması gerektiği kişide kişiye değişiyor olsa da çoğunlukla 1 – 3 seans ile gayet başarılı bir sonuç elde edilebiliyor. Ciltteki kararmaların ortadan kaldırılması ile genital bölgede renk tonu eşitliği de sağlanmış oluyor.

Vajinal Bölge Neden Kararır?

Çok sayıda farklı nedene bağlı olarak vajina bölgesinde kararma meydana gelebiliyor. Bu sorunu pek çok kadının yaşadığını belirtebiliriz. Hormonlar, ciltteki kararmanın en yaygın nedenidir. Özellikle östrojen hormonuna bağlı olarak bu sorun ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kadınlar ergenlik zamanında ya da hamilelik dönemlerinde de hormonal değişimlere bağlı olarak vajinada kararma problemiyle karşılaşabiliyor. Yine hormon içerikli olması nedeniyle bazı doğum kontrol haplarının kullanımı da söz konusu sorunun nedenleri arasında yer alıyor.

Yaz dönemlerinde genital bölgenin uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması da nedenlerden biridir. Yaşın ilerlemesi de başlı başına bu sorunun nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uzun süre çok sıkı formda iç çamaşırlar giymek gibi nedenlerle de ten renginde kararma olabiliyor. Bu gibi durumlarda kadınlar psikolojik açıdan da kendilerini iyi hissetmiyor. Ancak lazerle vajina beyazlatma işlemi ile artık tüm bu sorunların ortadan kaldırılması mümkün hale geldi.

Vajina Gençleştirme Nedir?

Vajinal rejüvenasyon ya da vajina yenileme her yaştan kadının tercih ettiği estetik girişimlerden biridir. Bu işlem iki farklı yöntemle gerçekleştiriliyor. Bunların ilki lazerle vajina gençleştirme ve bir diğeri de cerrahi yöntem oluyor. Cerrahi müdahale vajinanın daha dar bir forma kavuşması için gerçekleştiriliyor. Lazerle gerçekleştirilen gençleştirme işleminde de amaç aynıdır ancak lazerle vajina daraltma sadece belirli bir orana kadar genişlemiş olan vajina için uygulanabilen bir yöntemdir.

Detaylı bilgi için:
https://bursakadinhastaliklari.com/vajina-genclestirme/

Vajina Gençleştirme Faydaları Nelerdir?

Vajina gençleştirme yöntemi çok sayıda farklı fayda sağlıyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Ancak bu faydalar her kadın için aynı olmayabilir. Kadınların ihtiyaç duydukları işlemler yapılan estetik girişime dahil ediliyor ve bu nedenle faydalar da kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Kadınlarda özgüven artışını sağladığını söylemek ise mümkündür. Özellikle vajina genişlemesi ya da vajinada kararma nedeniyle özgüven sıkıntısı yaşayan kadınlar tek bir operasyon ile bu sorundan kurtuluyor. Aynı zamanda kadınlar daha konforlu bir cinsel yaşama da sahip olabiliyor.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina sıkılaştırma işleminin hemen ardından, aynı gün günlük hayata geri dönülebiliyor. Bu işlemin yaklaşık olarak 20 dakika ile 30 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Elbette acı ya da ağrı veren bir işlem olmadığından gayet konforlu bir şekilde tamamlanıyor. Fraksiyonel karbondioksit ve erbiyum yag lazerleri kullanılarak gerçekleştirilen işlem sayesinde daha dar bir vajinaya sahip olmak da kolaylaşıyor.

Vajina Bölgesinde Kırışıklık Neden Olur?

Kırışıklık yaşın ilerlemesi ile birlikte vücudun tüm bölgelerinde olduğu gibi vajina bölgesinde de meydana gelebilir. İlerleyen yaşla beraber cilt elastikiyetini kaybeder ve nihayetinde vajina bölgesinde de kırışıklık meydana gelebilir. Aynı zamanda kilo alıp verme de vajina kırışıklığı nedenleri arasında yer alıyor. Ancak bu sorunlar da vajina gençleştirme işlemleri de büyük oranda ortadan kaldırılabiliyor.